برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۰/۷/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» فرش ماشینی ابریشم کاشان

فرش ابریشم کاشان

فرش ماشینی ابریشم کاشان
شاید برای شما سوال باشد، ابریشم که یکی از الیاف طبیعی است ، در بافت فرش دستباف به کار می رود ؟ فرش ماشینی ابریشمی چیست و با چه نخی بافته می شود ؟

ابریشم جنسی است که بسیار گران است و فرش های ابریشمی که با این جنس بافته می شود بسیار گران هستند و قابل خریداری برای هر قشری نیستند .
فرش ابریشمی ماشینی
به طور کلی فرش ماشینی ، فرشی است که به وسیله ی ماشین آلات صنعتی بافته شده و در بافت آن از الیاف مصنوعی استفاده می شود . یکی از این الیاف مصنوعی ابریشم مصنوعی است. در واقع جنس پلی استر یک نوع از الیافی است که در بافت انواع فرش ماشینی کاشان به کار می رود و براق است که به آن ابریشم مصنوعی گویند .
فرش ابریشم گونه ی ماشینی کاشان همان فرش ماشینی از جنس پلی استر است . که الیاف پلی استر بسیار درخشان و براق هستند و وقتی در بافت فرش تمام ابریشم ماشینی کاشان به کار می روند جلوه ای درخشنده و زیبا به آن می دهند که باعث زیبایی و کیفیت آن فرش می شود. همچنین فرش های ماشینی ابریشم گونه 100 درصد قابل شست و شو هستند ضمن اینکه قیمت فرش ابریشم ماشینی ، بسیار ارزان بوده و مناسب برای اقشار متفاوت جامعه می باشد .
قیمت فرش ابریشم ماشینی کاشان
ابریشم طبیعی ، از پیله های کرم ابریشم به دست می آید و شما حساب کنید برای بافت یک فرش ابریشم دستباف چه مقدار ابریشم نیاز است تا این فرش بافته شود و به تبع یک فرش تمام ابریشم طبیعی چه قیمتی دارد که برای همگان تهیه آن امکان پذیر نمی باشد .
اما قیمت فرش ابریشم ماشینی ، بسیار ارزان و مناسب است زیرا پلی استر از جمله الیاف دارای قیمت مناسب می باشد . به دلیل تلفیق هنر و تکنولوژی و تهیه ی الیاف با کیفیت، تشخیص فرش ابریشمی ماشینی با فرش ابریشم طبیعی بسیار سخت می باشد .
شناخت پلی استر در فرش ابریشم گونه
با توجه به اینکه فرش یکی از ملزومات و قلب اصلی خانه ایرانیان و افراد دنیا می باشد و افراد زیادی به فرش نیاز دارند و هر کسی نمی تواند از پس هزینه ی فرش های اصیل دستباف برآید، تولید فرش های ماشینی رو به افزایش یافته است .
از مهم ترین نخ هایی که در بافت فرش ماشینی به کار می رود نخ های اکریلیک و پلی استر هستند . وقتی پلی استر در قالی به کار می رود حالت درخشندگی در فرش به وجود می آورد و  زیبایی فرش های ابریشمی طبیعی را در ذهن تداعی می کند .
فرش های ماشینی ابریشمی کاشان معایب و مزایایی دارند که در ادامه خدمت شما ذکر خواهد شد .
مزایای فرش ابریشم ماشینی
1- نخ های پلی استر فرش ابریشم گونه، رنگ پذیری بالایی دارد. فرش پلی استر دارای رنگ و لعاب بهتری بوده و از نظر بصری زیبایی چشم گیری دارند. شما در دسته فرش های ابریشمی ماشینی علاوه بر طرح های متنوع، رنگ های متفاوتی هم مشاهده می کنید که این به دلیل خاصیت رنگ پذیری این الیاف است که باعث برتری فرش های ابریشمی ماشینی نسبت به سایر فرش ها شده است .
2- یکی از مشکلاتی که فرش های اکریلیک دارند، پرزدهی الیاف آنهاست که در اثر نشست و برخاست روی این فرش ها  باعث کثیف شدن لباس ها شده که از نظر سلامتی باعث تهدید زندگی افراد در منزل می شود .
از جمله کسانی که با این موضوع مشکل دارند افراد دارای بیماری های تنفسی  و مشکلات ریوی مثل آسم  و خانم های خانه دار هستند که هر چه این فرش ها را جارو می زنند ، این پرز ها به طور کامل از بین نمی رود .هم چنین بچه هایی که سینه خیز بر روی این فرش ها حرکت می کنند دچار مشکل شده و پرزهایی که وارد ریه ی بچه ها می شود ناراحتی های تنفسی و مشکلات پوستی را به وجود می آورد در صورتی که فرش های ابریشمی ماشینی کاشان این مشکل را نداشته و پرزدهی ندارد و کسانی که آلرژی یا حساسیت دارند می توانند از این فرش ها استفاده کرده و از زیبایی فرش های تمام ابریشم ماشینی در منزل شان بهره مند گردند .
3- فرش ابریشم ماشینی کاشان مزیت دیگری دارد که آن مسئله ی رطوبت است . این نوع از فرش ها خاصیت جذب رطوبت ندارد  و عدم جذب رطوبت فرش ابریشم گونه در مقایسه با فرش های اکریلیک باعث شده است راحت تر شست و شو شده و بارها و بارها تمیز گردند. بدون اینکه رطوبت سبب از بین رفتن بافت فرش و پوسیدگی آن گردد .
4- عده ای از افراد علاقه دارند که زود به زود دکوراسیون خود را تغییر دهند و سبک ها و رنگ های متفاوت را در منزل خود داشته باشند اما به دلیل قیمت بالای فرشهای ماشینی اکریلیک نمی توانند به راحتی این کار را انجام دهند. فرش های ماشینی ابریشمی قیمت ارزانی داشته و می توانند بعد از چند سال کار کردن دوباره تعویض شود و سبک و رنگ و دکوراسیونی جدید به فضای منزل ما ببخشند .
نکاتی مورد توجه در رابطه با فرش ابریشمی
پلی استر دارای ثبات رنگی بسیار خوب و قابل قبولی است اما برای مراقبت از آن باید توجه داشته باشید که این فرش های ابریشمی مصنوعی به مواد شوینده ی الکل دار حساسند و در اثر شست و شو به مرور زمان رنگ اصلی خود را از دست می دهند که سبب خرابی فرش می شود .
فرش های ابریشم ماشینی را در جاهایی که رفت و امد بسیار زیادی دارد استفاده نکنید زیرا این رفت و آمد زیاد باعث از بین رفتن و کوتاه شدن خاب آن می شود زیرا این الیاف نازک بوده و نسبت به اکریلیک طول عمر پایین تری دارند .
سعی کنید که به صورت طولانی مدت کمد های سنگین و اشیا را بر روی فرش قرار ندهید زیرا فرش ابریشم مصنوعی دارای الیافی است که برگشت پذیری بالایی نداشته و به اصطلاح کوبیده می شود .
سخن آخر
فرش های ابریشمی ماشینی ، از جمله فرش های زیبا و متنوع و دارای رنگ های زیبا و با قیمت مناسب هستند که مزایا و معایب آن خدمت شما عرض شد، تا اگر تصمیم به خرید فرش های ابریشمی از فروشگاه های فرش ابریشم ماشینی گرفتید، بتوانید به درستی انتخاب کرده و از آن نگهداری نمایید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه